Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki – Festiwal Spektakli dla Dzieci „Na ziarnku grochu”

24 maja; 09:30 - 11:00

9zł – 15zł

Już wkrótce kolejna odsłona Festiwalu Spektakli dla Dzieci „Na ziarnku grochu”. Tym razem do Polkowic zawita Dziewczynka z zapałkami, wesoły piesek Karmelek a także doktor Bonifacy Trąbka z przyjaciółmi. W ostatnim dniu Festiwalu mamy dla Was niespodziankę…


24 maja, godz. 9.30 i 11.30 – Kino
Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki, Teatr Baj Pomorski – Toruń
dla dzieci od 3 lat

Razem z kukułką, sową z rejestracji, psem Burkiem, jeżem i innymi zwierzętami dzieci odwiedzają rozmaite gabinety lekarskie. Zobaczą, na czym polegają poszczególne badania i jak ich działanie pomaga dbać o zdrowie. Dzięki temu wizyty u lekarza nie będą dla małych pacjentów tak stresujące i trudne. Całość spektaklu utrzymana jest w konwencji teatru lalek, planu żywego, a także konwencji komiksowej. Przedstawienie oprócz funkcji edukacyjnej, polegającej na przybliżeniu maluchom gabinetów i specjalizacji lekarskich, popularnych narzędzi i sprzętu medycznego, pełni też niebanalną funkcję wychowawczą. Sprawia, że dzieci zaczynają patrzeć na zwierzęta, jak na istoty podobnie jak one odczuwające ból, strach oraz oczekujące pomocy w chorobie.

24 maja, godz. 9.00, 10.30, 12.30 – Centralny Park Zabaw i Wypoczynku
Parkatoniki, Fundacja Ależ Gustawie – Łódź

“Parkatoniki”– jeden aktor – jeden widz, a między nimi teatr. To zupełnie inne spojrzenie na teatr, a szczególnie relację aktor – widz. Parkatoniki w swoim kształcie i konstrukcji przypominają stary skrzynkowy aparat fotograficzny na statywie, gdzie fotograf stawał pod tkaniną, żeby móc zrobić zdjęcie. Tutaj skrzynka jest odpowiednio większa i służy prezentacji mini spektakli teatralnych, etiud w konwencji teatru lalek zilustrowanych muzyką klasyczną.
Najważniejsza jest bliskość widza z prezentowaną sztuką. Spektakle trwają około 4 minut i w ciągu tych kilku chwil teatr jet tylko dla niego.

___________________________
Bilety:
9 zł dziecko
15 zł osoba dorosła

Comments

comments

Szczegóły

Data:
24 maja
Czas:
09:30 - 11:00
Koszt:
9zł – 15zł
Wydarzenie Categories:
,
Strona internetowa:
http://pca.pl/repertuar-na-ziarnku-grochu-2/

Organizator

Polkowickie Centrum Animacji
Telefon:
76 746 88 10
Email:
poczta@pca.pl
Strona internetowa:
http://pca.pl/

Miejsce

Kino w Polkowicach
Dąbrowskiego 1
Polkowice, dolnośląskie 59-101 Polska
+ Google Map
Telefon:
76 845 16 77

Comments

comments