Sportowcy, trenerzy i działacze sportowi roku 2017

0

Wręczono nagrody dla sportowców, trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej w Gminie Lubin w 2017 roku. W tym roku wyróżniono w ten sposób 12 osób.

W przypadku zawodników  nagrody przyznawane są za miejsca medalowe  w zawodach powiatowych, wojewódzkich i krajowych oraz udział w zawodach międzynarodowych, udział w reprezentacji Polski w grach zespołowych, a także awans do kolejnej grupy lub klasy w grach zespołowych.  Działacze i trenerzy są nagradzani za sukcesy swoich podopiecznych w dyscyplinach odgrywających istotne znaczenie dla społeczności Gminy Lubin. Za te dyscypliny uznaje się: lekkoatletykę, piłkę nożną, tenis stołowy, warcaby, łucznictwo i strzelectwo.

Nagrodami za osiągnięcia sportowe w roku 2017 wyróżniono w ten sposób 12 osób, w tym 6 sportowców oraz  6 działaczy i trenerów. Nagrodzeni otrzymali listy gratulacyjne oraz nagrody  pieniężne.  Poniżej pełna lista osób nagrodzonych, wraz z ich osiągnięciami.

Sportowcy

  • Piotr Karczewski – zawodnik trenujący piłkę nożną, apitan drużyny Iskra Księginice, wywalczył m.in. II miejsce w Zawodach Okręgu Legnickiego PNL CUP, awans drużyny w Klasie Okręgowej z pozycji 13 sezon 2015/2016 na miejsce 5 w sezonie 2016/2017.
  • Mateusz Dziewiatowski – zawodnik trenujący piłkę nożną w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin, brał udział w turniejach międzynarodowych i krajowych, został powołany do reprezentacji U-11 POLISH SOCCER SKILLS w sezonie 2017/2018, zdobył statuetkę „Najlepszy Zawodnik”.
  • Anna Polewczyk – zawodniczka reprezentująca drużynę LKS Luks Ziemia Lubińska w piłce nożnej,  przyczyniła się do zdobycia m.in. I miejsca w Ogólnopolskim I Halowym Turnieju Futsalu Kobiet, III miejsca w Futsalowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Seniorek JAKO CUP.
  • Marta Mazur – nauczyciel wychowania fizycznego, opiekun reprezentacji Gminy Lubin w lekkiej atletyce oraz piłce nożnej, która zajęła wysokie miejsca m.in. II miejsce w Finale Dolnośląskim Jesiennych Biegów Przełajowych; I miejsce w Strefowych Biegach Przełajowych Ludowych Zespołów Sportowych; udział w IV Biegu Papieskim; udział w X Ślężańskim 10 Panas Półmaraton; udział w 35 Maratonie Wrocławskim i Nocnym Półmaratonie Wrocławskim.
  • Bartosz Terefelko  – zawodnik grający w warcaby, zdobył medal m.in. w finale Dolnośląskiego Turnieju Warcab -100 polowych w Żarowie, II miejsce w Strefowych Rozgrywkach Warcab -100 polowych Dolnośląskich Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych i Mieszkańców Wsi w 2017r.
  • Edward Twardy – zawodnik grający w warcaby, zajął wysokie miejsca m.in. II miejsce w Półfinale Mistrzostw Polski Warcab -100 polowych, III miejsce w Mistrzostwach Polski Warcab 100- polowych, 8 miejsce w Mistrzostwach Świata Niepełnosprawnych w warcabach 100-polowych, II miejsce w Strefowych Zawodach Warcab 100-polowych, II miejsce Finał Mistrzostw Dolnego Śląska Warcab 100-polowych w Żarowie.

Działacze/trenerzy

  • Janusz Przybyło – działacz, opiekun i trener LUKS Ziemia Lubińska w piłce nożnej. Jego zawodnicy zdobywali wysokie miejsca w ramach Halowych Mistrzostw Dolnośląskich, I miejsce w Futsalu Kobiet, I miejsce w Finale Wojewódzkim Piłki Nożnej Dziewcząt, I miejsce w Strefowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt, IV miejsce w Futsalowych Mistrzostwach Dolnego Śląska zajmując wysoką IV pozycję w ogólnej punktacji przez Gminę Lubin
  • Tomasz Targowicz – działacz, opiekun i trener drużyny LKS Huzar Raszówka w piłce nożnej, drużyna przeszła awans z 13. pozycji w sezonie 2016/2017 na 2. pozycję legnickiej „B” klasy grupy II.
  • Remigiusz Postrożny – działacz i trener drużyny w piłce nożnej seniorów LKS Iskra Księginice, przyczynił się do zajęcia przez drużynę 5. miejsca w Klasie Okręgowej w sezonie 2016/2017 awansując z 13. pozycji w sezonie 2015/2016.
  • Zdzisław Słonecki – działacz, opiekun drużyny w piłce nożnej LKS Iskra Księginice, który wydatnie przyczynił się do sukcesu jakim było zajęcie przez drużynę 5.  pozycji w sezonie 2016/2017 w Klasie Okręgowej awansując przy tym z 13. pozycji w sezonie 2015/2016.
  • Józef Szeliga Działacz –  opiekun drużyny w piłce nożnej LKS Iskra Księginice, który wydatnie przyczynił się do sukcesu jakim było zajęcie przez drużynę 5. pozycji w sezonie 2016/2017 w Klasie Okręgowej awansując przy tym z 13. pozycji do roku 2015/2016.
  • Karol Grolewski – trener i opiekun drużyny LKS Iskra Księginice,  który przyczynił się do sukcesu jakim było zajęcie przez drużynę 5. pozycji w sezonie 2016/2017 w Klasie Okręgowej awansując przy tym z 13. pozycji z roku 2015/2016.

Źródło:
UG Lubin

Udostępnij.

Comments are closed.