Sezon piłkarski rozpoczęty

0

Po długiej, zimowej przerwie w ubiegły weekend mogliśmy podziwiać zmagania piłkarskich drużyn Gminy Lubin. Gminne barwy reprezentuje aż 8 zespołów. Klasa A i B oraz okręgówka zainaugurowały rozgrywki. Na pozycji lidera w B-klasie znajduje się Transportowiec Kłopotów, natomiast Huzar Raszówka zajmuje drugą pozycję.

Iskra Księginice, która gra w najwyższej klasie rozgrywkowej podejmowała u siebie płomień Radwanice. Spotkanie od początku było bardzo emocjonujące i mimo, iż goście na początku przeważali to gospodarze mieli więcej okazji do zdobycia bramek. Wiele dynamicznych akcji i świetnych sytuacji nie przełożyło się niestety na bramki. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 0:0.

W drugiej części spotkania w pięknym stylu strzałem z główki prowadzenie dla gospodarzy zdobył Piotr Karczewski. Iskra miała wiele dogodnych,ale nie wykorzystanych sytuacji. Jedną z nich był rzut karny, którego nie wykorzystał piłkarz z Ksieginic. Gospodarze czując ,że mają zwycięstwo w kieszeni trochę ”przysiedli”, co skutecznie wykorzystał przeciwnik .Piękny strzał z główki Mateusza Adamczyka kończy spotkanie remisem.

W przerwie meczu zgodnie z tradycją odbył się konkurs rzutów karnych. Zwycięzcą został Grzegorz Duda z Czerńca. Nagrodę w postaci piłki wręczył wójt gminy Lubin,Tadeusz Kielan.

Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu został Piotr Karczewski z Iskry Księginice.

W niedzielę na murawie w Oborze zmagały się z sobą Fortuna Obora – gospodarz ze Spartą Parszowice. Już w 22 minucie meczu bramkę dla drużyny gospodarzy zdobywa Paweł Mikuła . Radość nie trwała długo, ponieważ od tej pory gole strzelali już tylko goście.Zwycięstwo swojej drużynie zapewnili : Piotr Demianicz, Patryk Salomon oraz Piotr Parszowic. Pierwsza połowa meczu kończy się wynikiem 1:3 dla gości.

W drugiej połowie drużyna gości stworzyła wiele wspaniałych sytuacji ,dzięki czemu w szybkim tempie zdobywali przewagę nad przeciwnikiem. Dwie bramki z rzutu karnego zdobył Darek Tas, a ostateczny wynik ustanowił Sebastian Wielogórka.

Tradycyjnie w przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych. Wygrał go Sylwester Słota otrzymując piłkę nożną ufundowaną przez Gminę Lubin.

Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu został Paweł Mikuła z Obory.