Sajnok pierwszym liderem w prologu Wyścigu dookoła Mazowsza

0

Czterech reprezentantów CCC Sprandi Polkowice  znalazło się w pierwszej szóstce  prologu Wyścigu dookoła Mazowsza, a dwóch z nich stanęło na podium. Szymon Sajnok na jego najwyższym stopniu (z czasem 2:44), a Kamil Gradek na trzecim miejscu. Jako czwarty do mety dotarł Adrian Kurek, a szósty był Alan Banaszek.

Obiektywnie pierwszy etap zmagań można uznać za niezbyt skomplikowany również pod względem technicznym. Tradycyjnie już ten etap wyścigu, rozpoczął się od jazdy na czas podczas 2,4 km prologu rozgrywanego przy Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu.

Zwycięski czas Sajnoka wyniósł 2:44 i o ułamek sekundy pokonał Mathiasa Jorgensena, który był jednym z pierwszych startujących. Bardzo dobrze pojechali także pozostali „pomarańczowi” i łącznie aż 4 z nich zameldowało się w najlepszej „szóstce”. Trzeci był Kamil Gradek, czwarty

Szymon Sajnok już w 2014 roku uczestniczył w Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Szosowym w kategorii Męskiej próby czasowej, rok później brał udział w Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Szosowym rónież w kategorii Męskiej próby czasowej. Ponad to brał udział w Męskim wyścigu eliminacyjnym oraz w Męskim drużynowym pościgu na Mistrzostwach Europy w Kolarstwie Torowym 2016, a w tym roku zdobył złoty medal w Omnium podczas Mistrzostw Świata w Kolarstwie Torowym w Apeldoorn.