Rosja i Dania w wielkim finale EMTC17!

0

Przed nami już tylko finał, rozstrzygnięcie rozgrywanych w Lubinie Mistrzostw Europy Drużyn Mieszanych w Badmintonie. Zagrają w nim Duńczycy, z Rosjanami, a całość będzie transmitowana na żywo, na antenie Nsport+.

Pełne emocji mecze półfinałowe można było oglądać w sobotnie popołudnie i wieczór. Zwycięzca “naszej” grupy – Rosja (Ekaterina Bolotova w duecie z Vladimirem Ivanovem) z wielkim trudem, w dwóch zaciętych setach pokonała reprezentację Anglii (Chrisa i Gabrielle Adcock). Toby Penty w pojedynku singlistów zrewanżował się Rosjanom. Po raz kolejny szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Rosji za sprawą Evgeniy Kosetskay, która podczas trzysetowego meczu pokonała Chloe Birch. Ciężar odpowiedzialności poczuli na swoich barkach angielscy badmintoniści, którym przyszło zmierzyć się  faworyzowanymi Ivanowem i Sozonovem. Zwycięstwo w pierwszym secie na niewiele się przydało. Drużyna odpadła z turnieju.

Pojedynek Duńczyków z Niemcami dostarczył emocji kibicom podczas drugiego półfinału. W grze podwójnej mieszanej dzięki podjętej inicjatywie bezkonkurencyjni byli Duńczycy. Największą niespodzianką mistrzostw była porażka Victora Axelsena. Notowany na trzecim miejscu na świecie Duńczyk został pokonany w meczu singlistów przez reprezentującego Niemców, Fabiana Rotha.  Grające po panach singlistki podjęły wyzwanie i zaprezentowały zaciętą walkę , którą ostatecznie zwyciężyła Dunka, tym samym dając swojej reprezentacji prowadzenie. Duńczycy pokonali Niemców 3:1 i to oni w niedzielę zmierzą się z Rosją.

Finał, na żywo w Nsport+ niedziela godz. 15:00