Pechowa sobota szczypiornistów z Zagłębia

0

Zawodnikom MKS Zagłębie Lubin nie udało się pokonać piłkarzy Chrobrego Głogów. Natomiast szczypiornistki Metraco Zagłębie Lubin nie były w stanie wygrać z MKS-em Selgros Lublin. Trzeba jednak przyznać, że obie drużyny dzielnie walczyły z przeciwnikami.

Lubinianki mecz z mistrzyniami Polski zaczęły całkiem dobrze. Co prawda pierwszy punkt zdobyły przeciwniczki, dzięki celnemu rzutowi karnemu Marty Gęgi, ale szczypiornistki Zagłębia szybko zaczęły przejmować stery i jeszcze przed piętnastoma minutami do końca pierwszej połowy prowadziły 7:3. Ich passa nie trwała jednak długo. Na pięć minut przed przerwą zawodniczki z Lublina rozpoczęły intensywną ofensywę, dzięki czemu zdobyły trzy punkty przewagi nad miedziowymi.

W drugiej połowie szczypiornistki MKS Selgros Lublin całkowicie zdominowały parkiet i nie dały pokonać się Lubiniankom. Ostatecznie zdobyły 28 bramek, a szczypiornistki z Lubina 22.

Selgros: Gawlik, Januchta – Mihdaliova 3, Uzar, Rola 4, Kowalska, Gęga 8, Matuszczyk, Repelewska 1, Kozimur 1, Drabik 3, Nocuń 5, Skrzyniarz 2, Charzyńska, Rosiak 1.
Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Załęczna 4, Grzyb 3, Mączka, Semeniuk 2, Trawczyńska, Buklarewicz, Premovic 1, Wiertelak, Ważna, Walczak, Maric 6, Jochymek 2, Malta, Milojevic 4.

Szczypiorniści z Zagłębia mieli jeszcze większego pecha. Choć pierwsze bramki w sobotnim meczu zdobyli zawodnicy Chrobrego, miedziowi szybko rozpoczęli kontratak. Dzięki czemu z początkowego wyniku 3:0 na korzyść gości, udało im się wyjść na prowadzenie i pierwszą połowę zakończyli z wynikiem 15:13.
Druga połowa była równie emocjonująca. Podobnie, jak w pierwszej części spotkania zawodnicy Chrobrego wysunęli się na prowadzenie. Miedziowym udało się jednak zdobyć nawet trzy bramki przewagi nad gośćmi, ale w 43 minucie przyjezdni nadrobili , doprowadzając do remisu (21:21). Niepokonanym pozostawał Grzegorz Sobuta z Chrobrego, bezproblemowo trafiał do bramki, ale jeszcze piętnaście minut przed końcem meczu wciąż był remis. W dodatku gospodarze grali ze zmniejszonym składem, bo Jan Czuwara za faul dostał czerwoną kartkę. Końcówka meczu należała już do Głogowian i to oni ostatecznie wygrali derby, prowadząc 30:28, a MVP został Grzegorz Sobuta.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 2, Przysiek 4, Kużdeba 1, Szymyślik 6, Mrozowicz, Czuwara , Wolski, Gudz , Bartczak 1, Pietruszko, Dżono , Moryto 9, Dżono 5.

Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka 2, Pawłowski, Świtała, Sadowski 5, Sićko 2, Gujski, Tylutki, Sobut 7, Biegaj 5, Krzysztofik 4, Kubała 2, Rydz 3.