Młodzi zawodnicy karate z Polkowic wywalczyli dwa medale podczas V Pucharu Europy Dzieci w karate tradycyjnym

0

Oliwia Smolińska, Emilia Pajek, Gaja Krażewska, Magdalena Kureń, Maksymilian Bojarowski, Marcel Strojwąs i Mikołaj Bukraba reprezentowali Polkowicki Klub Karate Tradycyjnego podczas V Pucharu Europy Dzieci w tej dyscyplinie sportu. Impreza odbywała się w Lublinie w miniony weekend, 21 i 22 października. Siedmioosobowa reprezentacja klubu Bartosza Skwarskiego ma powody do zadowolenia. Zdobyła dwa medale.

Jak relacjonuje Olga Kraśnicka, reprezentująca KKT Polkowice – Lubin Puchar Europy dla Polski zdobyła Oliwia Smolińska, natomiast brązowy krążek wywalczyła Emilia Pajek. Blisko medalu był także Mikolaj Bukraba, który ostatecznie uplasował się na piątym miejscu.

– Cała nasza reprezentacja dała z siebie 100%. Pokazaliśmy, że mamy ducha walki, a ciężka praca przynosi efekty” – powiedział Bartosz Skwarski po zakończeniu turnieju.

W lubelskiej hali Globus rywalizowało ponad 600 młodych zawodników z 11 państw. Imprezę patronatem objęli Prezydent Miasta Lublina oraz Marszałek Województwa Lubelskiego.