Mecz bez emocji

0

Dzisiejsze spotkanie KGHM Zagłębia Lubin z Arką Gdynia było wyczekiwane przez wielu kibiców. Większość z nich liczyła bowiem na ciekawe widowisko. W końcu dla Miedziowych to mecz inauguracyjny. W dodatku obie drużyny są zaprzyjaźnione, co miało jeszcze zwiększać emocje. Ostatecznie fajerwerków nie było. Lubińscy zawodnicy jednak i tak mogą być zadowoleni, bo to oni dzisiaj zatryumfowali, wygrali z przeciwnikiem 1:0.

Pierwsza połowa meczu w ogóle nie zachwycała. Na trybunach słychać było nawet ostre słowa krytyki, wygłaszane przez kibiców. Uważali oni bowiem, że piłkarze mogą dać z siebie więcej. Druga połowa spotkania wypadła nieco lepiej, ale emocji brakowało.

Gola dla Zagłębia w 55. minucie zdobył Filip Starzyński. Stało się to po tym, jak sędzia (Bartosz Frankowski) po dośrodkowaniu w pole karne, uznał, że Tadeusz Socha sfaulował Martina Nešpora. Decyzja ta była jednak bardzo komentowana przez wielu kibiców, którzy nie zgadzali się z nią.

Mecz odbył się w ramach 22. Kolejki Lotto Ekstraklasy. KGHM Zagłębie Lubin jest obecnie na piątym miejscu. Ma więc o dziewięć punktów mniej od pierwszej Lechii. Z tym, że Miedziowi nie rozegrali jeszcze meczu z Górnikiem Łęczna, który został przełożony z powodu złych warunków atmosferycznych.