Lubinianie pokonali wicemistrza

0

Cuprum Lubin kolejny raz wygrał z Asseco Resovią Rzeszów. Wynik 3:0 wyraźnie pokazuje, że wicemistrzowie Polski mieli duży problem ze swym rywalem.

Lubinianie od początku meczu grali lepiej niż goście. Ci drudzy nie potrafili skutecznie odpierać ataków gospodarzy. Udawało się to, co prawda, Marco Ivovicowi, ale sam nie mógł zdziałać wiele. Serbowi, którego Miedziowi nieustannie atakowali, zabrakło wsparcia ze strony kolegów. W efekcie gospodarze już na początku meczu mieli cztery punkty przewagi nad gośćmi, a pierwszy set zakończył się na ich korzyść z wynikiem 25:20

Wydawało się, że po przerwie drużyna z Rzeszowa odzyskała „wiatr w żaglach”. Ich kibice nie mogli cieszyć się jednak długo, bo Miedziowi nie odpuszczali im. Szansę gości dodatkowo obniżały popełniane błędy w ataku.

Trzeci set również rozegrał się na korzyść gospodarzy. Całe spotkanie wyróżniali się przyjmujący Robert Taht oraz wspierający go Łukasz Kaczmarek. Ten ostatni został MVP.
Na kolejne emocjonujące spotkanie kibice Cuprum Lubin mają szansę już w sobotę, kiedy to ich drużyna zmierzy się z Espadon Szczecin.