Cuprum Lubin na świeczniku

0

Lubińscy siatkarze nie pozostawili złudzeń drużynie Espadon Szczecin. Pierwszy i trzeci set meczu, który odbył się dzisiaj w sali RCS-u, wyglądał wręcz jak pogrom na gościach. Ostatecznie gospodarze wygrali 3:0.

Trzeba przyznać, że tym razem Cuprum Lubin nie miał trudnego przeciwnika. Szczecinianie w tym sezonie zdobyli jedynie trzy punkty za walkower ze Skrą Bełchatów. Co prawda, drużyna gości mocno atakowała gospodarzy w drugim secie i ten był dość wyrównany. Ostatecznie jednak to lubinianie wygrali do 23. Pierwszy i trzeci set już zdecydowanie należał do „Miedziowych”. Wygrali je do 14. i 13.

Po dzisiejszym meczu, szóstej kolejki PlusLigi, Cuprum Lubin zajmuje drugie miejsce, z 12 punktami, w tabeli. Teraz „Miedziowych” czeka zaległy, wyjazdowy mecz z Effectorem Kielce. Odbędzie się on drugiego listopada. Natomiast za tydzień, w sobotę lubinianie zmierzą się z PGE Skra Bełchatów.

MVP meczu został Piotr Hain z Cuprum Lubin.