Cuprum Lubin – GKS Katowice 3:2

0

Podczas meczu Miedziowych z Beniaminkiem z Górnego Śląska gorąco było nie tylko siatkarzom, ale również kibicom. Do końca nie było wiadomo kto wygra.

Po wyrównanym pierwszym secie, który niewielką różnicą 35:33 wygrali goście drugi należał do gospodarzy. Idąc za ciosem Cuprum Lubin wygrał również trzeci set z przewagą pięciu punktów. Niestety siatkarze Piotra Gruszki powstali jak feniks z popiołów i czwarty set zamknęli wynikiem 25:21.

Rozstrzygnięcie przyniósł tie break, który należał do gospodarzy. Podopieczni Gianniego Cretu pokonali gości z Górnego Śląska 15:10. Brak jednoznacznej, bezpiecznej przewagi spowodował, iż licznie zgromadzeni kibice mieli okazję śledzić naprawdę emocjonujące spotkanie.

Najlepszym graczem tego pojedynku został Łukasz Kaczmarek. Następny mecz

O losach zadecydował więc tie break, w którym jednak lepsi okazali się lubinianie wygrywając 15:10. Tytuł najlepszego gracza meczu powędrował do Łukasza Kaczmarka. W następnej kolejce Miedziowi zagrają na wyjeździe z Łuczniczką Bydgoszcz.