Biegacze zdominowali Lubin

0

W minioną niedzielę już po raz XXXI odbył się Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Mimo kiepskiej pogody z mety na terenie RCS Lubin wystartowało 1483 biegaczy. Impreza  przyciągnęła zaś wielu mieszkańców Lubina i okolic, którzy kibicowali zawodnikom.  Wielu z nich trasę 10 kilometrów przebiegło bez większych problemów.

W kategorii Open spośród kobiet najlepszą okazała się być Chebet Agnes. 10 kilometrów pokonała w zaledwie 34 minuty i 25 sekund. Obok niej na podium stanął Mwangi Joel Maina, ten sam dystans przebiegł w zaledwie 29 minut  i 45 sekund. Karol Winniczuk był zaś pierwszym górnikiem KGHM, który dotarł na metę. Natomiast wśród jego kolegów z ZG na przodzie znalazł się Arkadiusz Szlendak, a spoza miedziowego holdingu Waldemar Ozga.

Należy jednak podkreślić, że każdego uczestnika można nazwać wygranym. Liczy się bowiem sam udział w zawodach i duch rywalizacji. Poza tym przebiegnięcie tak długiej trasy to już nie lada wyczyn i z pewnością wymaga ogromnej sprawności.  Kilku zawodników zdecydowało się zaś na bieg z dzieckiem z wózkiem. Świadczy to o tym, że Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą to nie tylko zawody sportowe, ale przede wszystkim świetna zabawa.

Tradycyjnie główną konkurencję poprzedziły krótkie dystanse. Górnicy zmierzyli się m.in. w Biegu Sztygarskim na 1 Milę. Zwyciężył w nim Arkadiusz Szlendak.  Wszystkie wyniki można znaleźć na stronie RCS – pod linkiem.