121 uczestników XX Konkursu Recytatorskiego

0

Tradycyjnie już Powiat Polkowicki patronował i fundował nagrody w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Srebrna Muza”. W tegorocznej, XX już edycji udział wzięło 121 uczestników, którzy reprezentowali 27 placówek.

Celem przyświecającym organizatorom konkursu jest nie tylko popularyzacja polskiej poezji czy zwracanie uwagi dzieci i młodzieży na bogactwo żywego słowa, ale również kształtowanie ich wrażliwości na piękno poezji. Poziom prezentowany przez uczestników był wyjątkowo wysoki, a wybierając zwycięzców jury miało naprawdę trudne zadanie. Podejmując decyzje jury kierowało się m.in doborem repertuaru i sposobem jego interpretacji,  poprawnością językową oraz pełnym wyrazem artystycznym.

Nagrodę Grand Prix przyznano Olgierdowi Więckowskiemu z Przemkowa, triumfatorowi w kategorii II-III. Laureat w nagrodę otrzymał czytnik e-book.

Na uznanie zasługują wszyscy uczestnicy oraz wyróżnieni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Laureaci konkursu w kategorii klasy „0”-I to:
Wyróżnienie: LENA LIPIARZ, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Arkadego Fiedlera w Polkowicach
III miejsce: MARCELINA TYRKAŁA, Przedszkole Miejskie nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Polkowicach
II miejsce: TYMOTEUSZ ŻYDZIAK, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach
I miejsce: ADRIANNA MAZUR, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach

Nagrody w kategorii klasy II-III otrzymali:
wyróżnienie: HUBERT TOPORYŃSKI, Szkoła Podstawowa w Rzeczycy
III miejsce: MILENA TKACZYK, Szkoła Podstawowa w Chocianowie
II miejsce: FILIP KLITA, Szkoła Podstawowa w Parchowie
I miejsce: OLGIERD WIĘCKOWSKI, Przemkowski Ośrodek Kultury

W kategorii klasy IV-VI Jury nagrodziło:
wyróżnienie: TOMASZ RATKA, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. K. Makuszyńskiego w Polkowicach
III miejsce: WERONIKA WIDUCH, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. K. Makuszyńskiego w Polkowicach
II miejsce: FABIAN WIĘCKOWSKI, Przemkowski Ośrodek Kultury
I miejsce: KAROL PIETRZYK, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. A. Fiedlera w Polkowicach

W kategorii szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne Jury przyznało następujące nagrody:
wyróżnienie: KATARZYNA PIETRUSZEWSKA, Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie
III miejsce: ADA UCHRYŃCZUK, Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach
II miejsce: MACIEJ GMUR, Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach
I miejsce: JULIA MACIOSZCZYK, Gimnazjum Nr 2 im. M. Skłodowskiej-Curie w Polkowicach

Comments

comments

Udostępnij.

Zostaw komentarz